Szczep "Pokolenie JP2"

Szczep "Pokolenie JP2"


#1 2012-12-14 08:35:12

 Edyta

Administrator

2658440
Skąd: las
Zarejestrowany: 2009-12-16
Posty: 589
Drużyna:: 3PDH "Sursum Corda"
Rok wstąpienia do harcerstwa:: 2005

Adwent 2012

W Białymstoku od początku Adwentu na ulicach i w różnych miejsca widnieją ciekawe plakaty, które mi sprawiają wielką radość http://www.archibial.pl/news.php?id=781

co wy o nich myślicie? czy taka akcja udała by się w Ełku? jak wy przeżywacie Adwent i jak się przygotowujecie do Bożego Narodzenia?


polecam też takie chrześcijańskie demotywatory
http://facebog.deon.pl/


„Skąd pochodzę? Na co żyję? Dokąd dążę? Od Boga. Dla Boga. Do Boga.” bł. dh Wicek :D

Offline

#2 2012-12-20 14:32:03

 x.lucas

Administrator

Zarejestrowany: 2012-09-02
Posty: 39
Drużyna:: 3PDH "Sursum Corda"
Rok wstąpienia do harcerstwa:: 1988
Data złożonego Przyrzeczenia Harcerskiego:: 1991
Data złożenia Zobowiązania Instruktorskiego:: 21.12.2005

Re: Adwent 2012

Świetna inicjatywa. Trzeba próbować różnych dobrych form ewangelizacji współczesnych katolików, czli nas.

Offline

#3 2012-12-20 21:08:40

 Edyta

Administrator

2658440
Skąd: las
Zarejestrowany: 2009-12-16
Posty: 589
Drużyna:: 3PDH "Sursum Corda"
Rok wstąpienia do harcerstwa:: 2005

Re: Adwent 2012

Mam na zbyciu jeden plakat z "bożym USG" (dzięki klerykom białostockim ) tylko nie wiem jak przetransportować z Białegostoku do Ełku by nie uszkodzić tego plakatu...
Co do form ewangelizacji to Białystok ma tu tyle różnych form, że aż nie wiadomo za co się brać i trzeba się konsultować z duchownymi co warto, a co nie... Bo wiele jest akcji inicjowanych oddolnie (czyt. przez wierzących, a nie przez władze) i czasem zdarzają się grupy, które w jakiś sposób mijają się z tym co w naszej wierze jest najważniejsze.
Również małym kroczkami rozwijają się działania ewangelizacyjne wśród harcerzy np. rajd św.Jerzego, w którego programie jest wpisane uczestnictwo w harcerskiej Mszy Św. i to w co się zaangażowałam to Harcerski Krąg Biblijny, na którym czytamy Słowo Boże i rozważamy jest nas garstka, ale nie liczy się ilość, a jakość

Wiem, że kilka osób z naszego Szczepu jest zaangażowanych prócz w harcerstwo to jeszcze w grupy działające przy Kościele. Może napiszecie coś na ten temat i zainteresujecie kogoś tym? Kto odważny i chce się podzielić?


„Skąd pochodzę? Na co żyję? Dokąd dążę? Od Boga. Dla Boga. Do Boga.” bł. dh Wicek :D

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pasjart.pl